drone-698564_1280

Commercial UAV Expo 2018 – podsumowanie

Jeśli jesteś geodetą lub pracujesz w branży geodezyjnej z pewnością śledzisz rozwój systemów BSP. Na początku października 2018 roku w Las Vegas miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń dotyczących tej innowacyjnej technologii. Mowa o międzynarodowych targach Commercial UAV Expo, podczas których zaprezentowano szereg najnowszych rozwiązań dla dronów. Poznaj szczegóły tego wydarzenia.

Podczas wydarzenia miały miejsce liczne konferencje ekspertów branży BSP. Przedstawili oni kierunek rozwoju dzisiejszych dronów, poszerzającą się gamę możliwości ich zastosowania, a także technologiczne innowacje, które pojawiają się w coraz nowszych modelach. Jednak tym, co najbardziej zainteresowało uczestników (i trudno im się dziwić), była część wystawiennicza, podczas której zaprezentowano zdobycze techniki w dziedzinie BSP. By przyjrzeć się bliżej, temu co można było tam zobaczyć, najlepiej przeanalizować prezentacje 10 najlepszych finalistów konkursu „Pitch the Press”, podczas którego branżowi dziennikarze oceniali najnowsze produkty i usługi uczestników.

Ainstein – lekkie czujniki radarowe

Ta amerykańska firma zaprezentowała nowoczesne radary dedykowane platformom UAS. Wzrost popularności technologii BVLOS sprawia, że lekkie czujniki radarowe będą coraz bardziej pożądane przez specjalistów branży. Zapewniają skuteczne wykrywanie i zwiększają zdolności unikowe drona.

Alta Devices – energia słoneczna dla BSP

Firma Alta Devices przedstawiła innowacyjne panele słoneczne dla bezzałogowych statków powietrznych. Ich konstrukcja ułatwia instalację nawet na zakrzywionych powierzchniach. Dzięki temu długość lotu pojazdu wydłuża się nawet pięciokrotnie.

Ardenna – sztuczna inteligencja dla dronów

Przedstawiciele firmy wykorzystali sztuczną inteligencję do szybkiego i inteligentnego przetwarzania danych z inspekcji. Rozwiązanie to świetnie się sprawdza zwłaszcza w przypadku długoterminowych inspekcji infrastruktury, czego najlepszym przykładem jest wykorzystanie systemu podczas prac dla kolei BNSF.

Cepton Company – tak tanio jeszcze nie było

To firma specjalizująca się urządzeniach dla branży motoryzacyjnej i przemysłowej. Tworzy dla nich lekkie i tanie LiDAR- y BSP do zastosowań mapowych. Ich ceny są naprawdę konkurencyjne.

Drone Deploy – „Live Map”

Przedstawiciele firmy zaprezentowali podczas targów swój nowy produkt. Jest to „Live Map”, czyli system umożliwiający odwzorowanie mapy terenu w czasie rzeczywistym, zarówno w widoku RGB, jak i termicznym.

Impossible Aerospace – jeszcze dłuższy lot

Zaprezentowali innowacyjne podejście do konstrukcji dronów. Zbudowali statek wokół baterii, co zaowocowało wydłużeniem czasu lotu nawet do 2 godzin. Ponadto ich projekt wyposażony jest w obrazowanie optyczne i termiczne. Produkt dedykowany jest branży bezpieczeństwa publicznego.

MicaSense – innowacyjny czujnik Altum

Firma zaprezentowała swój nowy czujnik Altum. Urządzenie posiada radiometryczną kamerę termowizyjną połączoną z pięcioma wąskimi pasmami rozdzielczości. Dzięki tej zaawansowanej konstrukcji podczas jednego lotu tworzy zaawansowane obrazy termowizyjne i wielospektralne.

NAR Technologies – Raven AI

Pokazali nowe narzędzie Raven AI. System przeznaczony jest do inspekcji BSP z obsługą sztucznej inteligencji w czasie rzeczywistym. Umożliwia pozyskanie wyników analizy inspekcji na żywo i tworzenie wstępnych raportów jeszcze w trakcie lotu.

Parrot Business Solutions / senseFly – najnowszy model Bee X

Przedstawiciele firmy zaprezentowali unowocześniony model eBee – eBee X. Nowy dron posiada trzy kamery, technologię Steep Landing oraz unikalną funkcję Endurance Extension, która wydłuża czas lotu do 90 minut.

Trimble / Applanix – APA – 15 EI UAV

Firma przedstawiła swój najnowszy produkt APA – 15 EI UAV. To system inercyjny GNSS obsługujący zewnętrzne IMU platform, zwiększający ich dokładność.

Targi Commercial UAV Expo 2018 udowodniły, że w branży dronów dzieje się dużo, a rozwój technologii z roku na rok zaskakuje innowacyjnością. Jeśli chcesz na własne oczy zobaczyć BSP ewoluuje w ciągu tego roku, zapisz się już teraz na Commercial UAV Expo 2019. Z pewnością nie pożałujesz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *