drone-2588156_1280

Skycatch Edge1 – zyskaj precyzyjne dane na bieżąco!

Najnowsza propozycja od firmy Skycatch z pewnością zainteresuje niejednego geodetę. Ta innowacyjna technologia stanowi doskonałe wsparcie dla działań geodezyjnych i nie tylko. Edge1 to urządzenie, które zwiększa funkcjonalność dronów, stanowi bowiem zarówno stację bazową GNSS, jak i komputer do przetwarzania zdjęć lotniczych.

Skycatch Edge1 – stacja bazowa GNSS i komputer do przetwarzania zdjęć lotniczych w jednym

Najnowsze urządzenie firmy Skycatch powstało we współpracy z firmą DJI, liderem w branży dronów cywilnych i technologii obrazowania lotniczego. Sprzęt zoptymalizowano i przetestowano z myślą o bezzałogowych statkach latających Skycatch Explore1 oraz DJI Phantom 4 RTK. Jego największą zaletą jest możliwość przetwarzania i odbierania danych z drona bez konieczności podłączenia do Internetu, co do tej pory było nieosiągalne dla użytkowników komercyjnych. Ponadto Edge1 daje możliwość dostępu do danych na bieżąco jeszcze podczas pracy w terenie.

Oferowany produkt stanowi połączenie stacji bazowej GNSS nadającej dla UAV korekty RTK z centymetrową precyzją oraz komputera do przetwarzania zdjęć z drona do ortofotmap lub chmur punktów 3D.

Skycatch Edge1 – analiza danych w czasie prawie rzeczywistym

Egde1 posiada wbudowaną łączność Wi-Fi i LTE. Dysponuje również wysoką mocą obliczeniową, która sprawia, że efekty pomiarów można oglądać na urządzeniu mobilnym już po 30 minutach od załadowania uzyskanych danych. Dodatkowym udogodnieniem są algorytmy „deep learning”, dzięki którym statek jest w stanie analizować uzyskiwane informacje w czasie prawie rzeczywistym.

Produkt firmy Skycatch ma niewielkie rozmiary. Mierzy 20 x 16 cm i waży 6,5 kg łącznie z baterią. Obecnie dostępny jest dla użytkowników DJI, a także branży budowlanej i wydobywczej na całym świecie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *