tianjin-2185510_1280 (1)

Leica CityMapper – nowoczesne rozwiązanie na miarę XXI wieku

Leica CityMapper to najnowsza propozycja od firmy Leica Geosystems. Ten innowacyjny hybrydowy sensor lotniczy jako pierwszy na świecie pozwala połączyć w jednym sprzęcie wykonywanie fotografii ukośnych i nadirowych z systemem LiDAR. Takie rozwiązanie znacznie usprawni dotychczasowe mapowanie obszarów miejskich. Ponadto firma oferuje kompatybilne z urządzaniem oprogramowanie do obróbki uzyskanych danych Leica HxMap, tworząc z nim razem unikalny system Leica RealCity – marzenie każdego geodety. Poznajcie szczegóły.

Więcej danych w prostszy sposób

Leica CityMapper pozwala na zebranie jednym sensorem wszystkich niezbędnych informacji do stworzenia precyzyjnej geoprzestrzennej warstwy bazowej SmartBase. Urządzenie przetwarza zdjęcia ukośne i nadirowe, pobiera dane z systemu LiDAR oraz generuje gotowe ortofotomapy a także chmury punktów i modele 3D.

Najwyższa prędkość przetwarzania

Producent podkreśla że dedykowane Leica CityMapper nowoczesne oprogramowanie HxMap pozwala na najszybszy przesył danych. Do tego system jest bardzo prosty w obsłudze. Przetwarzanie informacji odbywa się za pomocą przejrzystego i łatwego w obsłudze interfejsu. Z kolei SmartBase powstaje automatycznie po wciśnięciu konkretnego przycisku. System pozwala na przetwarzanie danych dotyczących największych miast. Ponadto jest w pełni modułowy, skalowalny i daje możliwość bieżących aktualizacji. Jak będzie w praktyce? Zobaczymy.

RealCity przyszłością geodezji

Sensor lotniczy Leica CityMapper wraz z oprogramowaniem HxMap tworzy kompleksową usługę RealCity, dzięki której wszelkie zmiany geodezyjne i geoinformacyjne będą mogły być ekspresowo mierzone i prezentowane na wiele sposobów. Obecnie stanowi najbardziej efektywne, skuteczne i błyskawiczne rozwiązanie pozwalające na generowanie różnorodnych geoprzestrzennych warstw informacyjnych. Z kolei baza SmartBase dostarcza precyzyjnych modeli w dwu- i trójwymiarze, które obrazują pozyskane wcześniej informacje, automatycznie przedstawiając je w formie wizualnej.

Materiały producenta obiecują wiele  – jesteśmy bardzo ciekawi ile z tego będzie można zrealizować w praktyce. Na pewno będziemy się przyglądać temu projektowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *