lidar

Nikon i Velodyne łączą siły

Dwaj liderzy w swoich branżach, Nikon i Velodyne, postanowili połączyć siły i rozpocząć wspólną produkcję tańszych, a co za tym idzie bardziej dostępnych skanerów laserowych. To duża zmiana na rynku LIDAR-ów, które staną się dzięki temu posunięciu łatwiej osiągalne dla wielu profesji, w tym również dla geodezji. Więcej na ten temat przeczytacie w dzisiejszym artykule.

Firma Velodyne słynie z produkcji wysokiej jakości skanerów laserowych. Wieloletnie doświadczenie pozwoliło marce stworzyć zaawansowane technologicznie produkty, które do tej pory służyło przede wszystkim autonomicznym pojazdom czy systemom wspomagania kierownicy (ADAS). Teraz przedsiębiorstwo postanowiło rozwinąć swoją działalność, podejmując współpracę ze znaną i renomowaną japońską marką Nikon.

Skanery laserowe Velodyne tańsze i ogólnodostępne

Krok ten ma przyczynić się do zwiększenia produkcji LiDAR-ów z tysięcy sztuk rocznie do nawet kilku milionów. Dzięki temu dostępność skanerów laserowych znacznie wzrośnie, ich cena natomiast spadanie, powodując, że staną się dostępne nawet dla przeciętnego zjadacza chleba. To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla geodetów, ale też takich branż jak kartografia, rolnictwo, bezpieczeństwo czy robotyka.

Dlaczego właśnie Nikon?

Firma Velodyne podkreśla, że zdecydowała się na współpracę z Nikonem ze względu na jego renomę, a także bardzo precyzyjną produkcję. Japońska marka przykłada bardzo dużą uwagę do szczegółów swoich wyrobów, a dzięki zaawansowanemu procesowi produkcyjnemu zapewnia doskonałe wykonanie w możliwie najkrótszym czasie.

Nikon to marka, która kojarzy się konsumentom przede wszystkim z kamerami i aparatami fotograficznymi. Nie da się zaprzeczyć, że ich produkty cechuje bardzo wysoka jakość, znakomita wydajność oraz skrupulatna dbałość o najdrobniejszy detal. Nic więc dziwnego, że producent sknerów laserowych Velodyne, zdecydował się na współpracę właśnie z nimi.

Skanery laserowe Velodyne – jakość przede wszystkim

Zarówno Velodyne, jak i Nikon deklaruje, że oferowane prze z nich skanery laserowe nie stracą na jakości. Jedyne co się zmieni to ich cena oraz dostępność, by mogli po nie sięgnąć konsumenci na całym świecie, a nie tylko, jak do tej pory, okrojona grupa specjalistów.

Start produkcji nowych LIDAR-ów ma ruszyć już w drugiej połowie tego roku. Z niecierpliwością oczekujmy na rezultaty.

Natomiast więcej szczegółów dotyczących nowego produktu znajdziecie tutaj: https://velodynelidar.com/lidar-101.html.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *