android-3979307_1280

FieldGenius od teraz na Android

FieldGenius to oprogramowanie pomiarowe znane niejednemu geodecie. Wykorzystuje się je najczęściej, zbierając dane z pomocą tachimetrów czy odbiorników GNSS. Do tej pory FieldGenius dostępny był tylko na urządzenia z systemem Windows. Na szczęście to się zmienia i oprogramowanie w końcu będzie mogło być wykorzystywane przez użytkowników Androida. To doskonała wiadomość dla geodetów, którzy preferują ten właśnie system operacyjny.

FieldGenius to geodezyjne oprogramowanie polowe stworzone przez kanadyjską markę MicroSurvey Software. Spółka jest obecnie częścią Grupy Hexagon, w której znajdują się najważniejsi gracze na rynku dronów i geodezji, czyli Leica Geosystems, GeoMax czy Intergraph.

Rozszerzenie dostępności FieldGenius z urządzeń z systemem Windows na te z Androidem to słuszny krok marki. Ten drugi system jest bowiem zdecydowanie bardziej popularny i chętniej wybierany przez użytkowników, ekspansja może więc wpłynąć korzystnie na zainteresowanie specjalistów oprogramowaniem FieldGenius.

Jak zapewniają producenci wersja na Android została nieco odświeżona. Widać to szczególnie na poziomie interfejsu. Ponadto dynamiczne panele danych zostały zsynchronizowane z widokiem mapy. Twórcy uspokajają również, że wersja na nowy system operacyjny będzie na tyle zbliżona do windowsowskiej, że „starzy” użytkownicy z pewnością nie będą mieli problemu z przejściem na Androida.

Dlaczego FieldGenius na Androida?

Jest to przede wszystkim odpowiedź na potrzeby rynku. Z Androida korzysta bardzo wiele geodetów, dilerów i dystrybutorów na całym świecie. Ograniczanie się do jednego systemu operacyjnego byłoby więc nieprzemyślane ze strony MicroSurvey. Poszerzenie działalności pozwoliło więc na ujednolicenie obsługi zróżnicowanych sprzętów do wykonywania pomiarów. Dla producentów jest to także kolejny krok na drodze do realizacji strategii neutralności hardware’owej, której celem jest stworzenie technologicznego wsparcia dla wszystkich najpopularniejszych, dostępnych odbiorników GNSS.

Przy okazji warto dodać, że w Geobiz również korzystamy z oprogramowania FieldGenius do obsługi kontrolerów GPS i bardzo cenimy sobie jego profesjonalność. Pojawienie się dostępności na Androida cieszy nas podwójnie, gdyż wiele z naszych urządzeń pracuje na tym właśnie systemie operacyjnym. Unifikacja FieldGenius jest więc dla nas znacznym ułatwieniem w codziennej pracy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *